Externe competitie VAS 2016 - 2017
Laatste update woensdag 17 mei 2017
Voor startratings, teamratings en TPR wordt verwezen naar de KNSB en de SGA.

datum klasse thuis uit uitslag en opmerkingen
Vergissingen voorbehouden
Na het spelen van de voorlaatste ronde wordt de kans op promotie, handhaving of degradatie aangegeven.
blokje   winst
blokje   gelijk
blokje   verlies
blokje   voorlopig
zaterdag 17 september 2016 KNSB 2A VAS 1 Philidor 1847 2 blokje   6 - 2
zaterdag 17 september 2016 KNSB 3C VAS 2 Amsterdam West 1 blokje   3½ - 4½
woensdag 5 oktober 2016 SGA 2B De Raadsheer 3 VAS 5 blokje   4 - 4
donderdag 6 oktober 2016 SGA 2A VAS 4 VAS 6 blokjeblokje   5½ - 2½
zaterdag 8 oktober 2016 KNSB 2A Gronnger Combinatie 2 VAS 1 blokje   5 - 3
zaterdag 8 oktober 2016 KNSB 3C ASV 3 (Arnhem) VAS 2 blokje   4 - 4
donderdag 13 oktober 2016 SGA 1A VAS 3 Almere 4 blokje   3½ - 4½
donderdag 13 oktober 2016 SGA 3B VAS 7 Espion 3 blokje   3½ - 4½
donderdag 27 oktober 2016 SGA 1A Amsterdam West 2 VAS 3 blokje   7 - 1
dinsdag 1 november 2016 SGA 2A WSC VAS 4 blokje   4½ - 3½
donderdag 3 november 2016 SGA 2A VAS 6 Amsterdam West 4 blokje   1½ - 6½
zaterdag 5 november 2106 KNSB 2A VAS 1 SISSA 2 blokje   2 - 6
zaterdag 5 november 2106 KNSB 3C VAS 2 Zukertort Amstelveen 3 blokje   4½ - 3½
donderdag 10 november 2016 SGA 2B VAS 5 Caissa 7 blokje   1 - 7
dinsdag 15 november 2016 SGA 3B Caissa 9 VAS 7 blokje   5 - 3
zaterdag 26 november 2016 KNSB 2A Assen 1 VAS 1 blokje   5½ - 2½
zaterdag 26 november 2016 KNSB 3C MuConsult Apeldoorn 2 VAS 2 blokje   7 - 1
Eline Roebers (ELO 1627) wist als enige te winnen van een ELO 2005, en nog wel met de zwarte stukken!
WK in New York Carlsen Karjakin Alle partijen vind je op de Engelstalige Wikipedia
donderdag 1 december 2016 SGA 1A VAS 3 Isolani blokje   6½ - 1½
maandag 12 december 2016 SGA 2A Almere 6 VAS 6 blokje   3 - 5
donderdag 15 december 2016 SGA 2A VAS 4 Espion 2 blokje   3 - 5
donderdag 15 december 2016 SGA 3B VAS 7 Amsterdam West 6 blokje   5½ - 2½
zaterdag 17 december 2016 KNSB 2A VAS 1 Lonneker 1 blokje   4 - 4
zaterdag 17 december 2016 KNSB 3C VAS 2 Caļssa 4 blokje   3½ - 4½
maandag 19 december 2016 SGA 2B Fischer Z 3 VAS 5 blokje   6 - 2
13 - 29 januari 2017 Tata Steel Chess Tournamentin Wijk aan Zee
Uitzondering: donderdag 19 januari in het Feyenoord-stadion in Rotterdam, de tweede lokatie op woensdag 25 januari in De Philharmonie in Haarlem.
13 - 15 januari 2017Weekend-three-round event
16 - 18 januari 2017Weekday-three-round event
20 - 29 januari 2017Nine-round event
donderdag 26 januari 2017 SGA 2B VAS 5 MSK blokje   4½ - 3½
donderdag 2 februari 2017 SGA 1A VAS 3 Pegasus blokje   5½ - 2½
donderdag 2 februari 2017 SGA 2A VAS 6 ENPS 3 blokje   2½ - 5½
zaterdag 4 februari 2017 KNSB 2A HSG 1 VAS 1 blokje   2 - 6
zaterdag 4 februari 2017 KNSB 3C Wageningen 2 VAS 2 blokje   4½ - 3½
donderdag 9 februari 2017 SGA 2A VAS 4 Amsterdam West 4 blokje   3½ - 4½
donderdag 9 februari 2017 SGA 3B VAS 7 Het Grasmat 2 blokje   5 - 3
maandag 13 februari 2017 SGA 2B Almere 5 VAS 5 blokje   5 - 3
dinsdag 28 februari 2017 SGA 2A Caissa 8 VAS 6 blokje   5 - 3
donderdag 2 maart 2017 SGA 1A Espion VAS 3 blokje   4½ - 3½
maandag 6 maart 2017 SGA 2A Almere 6 VAS 4 blokje   4 - 4
dinsdag 7 maart 2017 SGA 3B Pegasus 2 VAS 7 blokje   2½ - 5½
zaterdag 11 maart 2017 KNSB 2A VAS 1 Caļssa-Eenhoorn 1 blokje   3½ - 4½
zaterdag 11 maart 2017 KNSB 3C VAS 2 Caļssa-Eenhoorn 2 blokje   6 - 2
donderdag 16 maart 2017 SGA 2B Amsterdam West 5 VAS 5 blokje   5 - 3
donderdag 23 maart 2017 SGA 1A VAS 3 Boven IJ 2 blokje   5½ - 2½
donderdag 30 maart 2017 SGA 2A VAS 4 ENPS 3 blokje   4 - 4
donderdag 30 maart 2017 SGA 2A Espion 2 VAS 6 blokje   3 - 5
in de gevarenzone
donderdag 30 maart 2017 SGA 3B VAS 7 Amsterdam West 7 blokje   3½ - 4½
zaterdag 1 april 2017 KNSB 2A SG Max Euwe 3 VAS 1 blokje   2 - 6
zaterdag 1 april 2017 KNSB 3C Philidor Leiden 2 VAS 2 blokje   2½ - 5½
donderdag 6 april 2017 SGA 2B VAS 5 Oosten Toren 2 blokje   4 - 4
handhaving, zesde plaats
woensdag 12 april 2017 SGA 1A De Amstel 2 VAS 3 blokje   2½ - 5½
handhaving, derde plaats
woensdag 19 april 2017 SGA 3B De Amstel 3 VAS 7 blokje   5 - 3
handhaving, vijfde plaats
dinsdag 2 mei 2017 SGA 2A Caissa 8 VAS 4 blokje   3 - 5
handhaving, vijfde plaats
donderdag 4 mei 2017
speelzaal gesloten !
SGA 2A VAS 6 WSC blokje   uitgesteld
zaterdag 6 mei 2017 KNSB 2A Hardenberg 1 VAS 1 blokje   4 - 4
handhaving, vijfde plaats
zaterdag 6 mei 2017 KNSB 3C Paul Keres 3 (Utrecht) VAS 2 blokje   3½ - 4½
handhaving, vierde plaats
donderdag 11 mei 2017 SGA 2A VAS 6 WSC blokje   4½ - 3½
handhaving, zevende plaats

Correctie woensdag 28 september 2016 (met dank aan Tjoe Liong Kwee)
Correctie vrijdag 9 december: speeldatum VAS 5 twee weken later: 26 januari 2017
Correctie donderdag 4 mei: externe (VAS 6) een week verschoven