Algemene informatie
Speeldata
Het toernooi vindt plaats van vrijdag 15 januari tot en met zondag 31 januari 2021.
Live commentaar ter plaatse
Commentaar startte vroeger om 14:00 uur.
Door de coronapandemie wordt alleen grootmeestergroep A gespeld. Toeschouwers in De Moriaan zijn niet welkom, online is het toernooi, zoals gewoonlijk, uitstekend te volgen.
Tata Chess
Officiële site
NOS Teletekst:
Pagina's nog niet bekend.
(ex)-VAS'sers bij Tata Chess tenzij anders aangeven
Weekendvierkampen
Afgelast
Dagvierkampen
Afgelast
Tienkampen
Afgelast
|
Deelnemers
Tata Steel Masters
Name Country Rating Position Born Age Born: In:
GM Carlsen, Magnus NOR 2862 1 1990 30 30-11-1990 Tønsberg, Noorwegen
GM Caruana, Fabiano USA 2823 2 1992 28 30-07-1992 Miami, USA
GM Vachier-Lagrave, Maxime FRA 2784 5 1990 30 21-10-1990 Nogent-sur-Marne, Frankrijk
GM Giri, Anish NED 2764 11 1994 26 28-06-1994 Sint-Petersburg, Rusland
GM Firouzja, Alireza FIDE 2749 18 2003 17 18-06-2003 Babol, Iran
GM Duda, Jan-Krzysztof POL 2743 19 1998 22 26-04-1998 Krakow, Polen
GM Harikrishna, Pentala IND 2732 22 1986 34 10-05-1986 Guntur, India
GM Wojtaszek, Radoslav POL 2705 37 1987 33 13-01-1987 Elblag, Polen
GM Guijarro, David Anton SPA 2679 56 1995 25 23-06-1995 Murcia, Spanje
GM Esipenko, Andrey RUS 2677 60 2002 18 22-03-2002 onbekend
GM Foreest, Jorden van NED 2671 67 1999 21 30-04-1999 Utrecht (Jonkheer)
GM Alexander Donchenko Dui 2668 72 1998 22 22-03-1998 Moskou, Rusland
GM Grandelius, Nils ZWE 2663 78 1993 27 03-06-1993 Lund, Zweden
GM Tari, Aryan NOR 2625 156 1999 21 04-06-1999 Stavanger, Noorwegen
Average rating 2725
Category 19
Situatie per 15 januari 2021
Agenda:
Zaterdag 16 januari = ronde 1
Zondag 17 januari = ronde 2
Maandag 18 januari = ronde 3
Dinsdag 19 januari = ronde 4
Woensdag 20 januari = rustdag
Donderdag 21 januari = ronde 5
Vrijdag 22 januari = ronde 6
Zaterdag 23 januari = ronde 7
Zondag 24 januari = ronde 8
Maandag 25 januari = rustdag
Dinsdag 26 januari = ronde 9
Woensdag 27 januari = ronde 10
Donderdag 28 januari = rustdag
Vrijdag 29 januari = ronde 11
Zaterdag 30 januari = ronde 12
Zondag 31 januari = ronde 13
De ronden 1 tot en met 12 beginnen om 14.00 uur, de laatste ronde om 13.00 uur.
Geen deelname door:
GM Dubov, Daniil RUS 2710 29 1996 24
(COFID, vervangen door Alexander Donchenko
GM Nepomniachtchi, Ian RUS 2784 4 1990 30
(afgemeld, vervangen door Wojtaszek)
GM Abdusattorov, Nodirbek UZB 2627 153 2004 16
(afgemeld, vervangen door Grandelius)
GM Mamedyarov, Shakhriyar AZE 2770 8
(afgemeld, vervangen door Harikrishna)
GM So, Wesley USA 2765 10
GM Anand, Viswanathan IND 2758 14
GM Vitiugov, Nikita RUS 2747 19
GM Artemiev, Vladislav RUS 2731 23
GM Yu, Yangyi CHN 2726 25
GM Xiong, Jeffery USA 2712 33
GM Kovalev, Vladislav BLR 2660 82
Firouzja komt uit Iran en speelt onder de vlag van de FIDE
Gemiddelde rating: ....
Categorie: ..
FIDE-ratings van december 2020
Challengers
Geen deelnemers.
Vierkampen: geen deelnemers
Schakers wereldwijd |
Stand en partijen grootmeestergroepen
Na loting:
Masters TPR plaats
1. Harikrishna 2732 x ½ 1 ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 1 ½ ½ 6½ .... 7
2. Esipenko 2677 ½ x ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 0 ½ 1 ½ ½ 8 .... 3/5
3. Grandelius 2663 0 ½ x ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 1 1 1 6 .... 8/9
4. Caruana 2823 ½ ½ ½ x ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 8 .... 3/5
5. Giri 2764 ½ ½ 1 ½ x 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 8½ .... 2
6. Wojtaszek 2705 ½ 0 ½ 0 0 x ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 5 .... 11/13
7. Carlsen 2862 ½ 0 1 ½ ½ ½ x 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 7½ .... 6
8. Firouzja 2749 1 ½ ½ ½ ½ ½ 0 x 1 ½ ½ 1 1 ½ 8 .... 3/5
9. Guijarro 2679 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 x ½ 0 ½ ½ ½ 5 .... 11/13
10. Tari 2625 ½ 1 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ x 0 ½ ½ ½ 6 .... 8/9
11. Van Foreest 2671 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 x ½ ½ ½ 8½ .... 1
12. Donchenko 2668 0 0 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ x ½ 0 3½ .... 14
13. Duda 2743 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ x ½ 5½ .... 10
14. Vachier-La. 2784 ½ ½ 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ x 5 .... 11/13
In standings:
TPR na ronde 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 score
Van Foreest 2671 2823 2794 2764 2789 2781 2821 2846 2844 2820 2812 2841 2829 2839 8½
Giri 2764 3425 2841 2780 2772 2760 2743 2785 2795 2835 2858 2856 2850 2832 8½
Esipenko 2677 2743 2738 2753 2731 2749 2752 2795 2855 2838 2860 2804 2790 2815 8
Caruana 2823 2671 2863 2819 2799 2770 2749 2807 2808 2837 2837 2831 2820 2804 8
Firouzja 2749 2062 2630 2775 2738 2724 2772 2821 2862 2841 2820 2823 2819 2810 8
Carlsen 2862 3549 2907 2809 2776 2750 2746 2745 2693 2733 2739 2745 2737 2771 7½
Harikrishna 2732 2784 2731 2833 2832 2814 2793 2804 2753 2745 2733 2691 2723 2724 6½
Tari 2625 1964 2542 2652 2683 2680 2700 2643 2648 2656 2664 2694 2696 2703 6
Grandelius 2663 3468 3506 2839 2800 2870 2863 2792 2780 2751 2751 2744 2734 2700 6
Duda 2743 2677 2477 2596 2645 2654 2692 2647 2653 2647 2650 2652 2666 2666 5½
Anton Guijarro 2679 2705 2784 2647 2688 2673 2608 2621 2639 2647 2612 2614 2638 2641 5
Wojtaszek 2705 2679 2652 2658 2661 2677 2686 2635 2639 2618 2595 2610 2637 2639 5
Vachier-Lagrave 2784 2732 2741 2719 2709 2628 2631 2605 2615 2584 2633 2640 2651 2633 5
Donchenko 2668 1863 1943 2477 2546 2614 2568 2591 2593 2602 2584 2600 2575 2554 3½
Partijen op Chessgames.com
Teletekst zondag 31 januari 2021:
v.Foreest stunt met eindzege Tata
Jorden van Foreest heeft in Wijk aan Zee verrassend de 83ste editie van het
Tata Steel-schaaktoernooi gewonnen. Hij is de eerste Nederlandse winnaar sinds
Jan Timman in 1985.
Van Foreest (21) begon aan de slotronde met een half punt achterstand op Anish
Giri. Hij maakte het verschil goed door de Zweed Nils Grandelius te verslaan,
terwijl Giri tegen de Spanjaard David Anton genoegen moest nemen met remise.
Een barrage moest vervolgens voor de beslissing zorgen. Na twee remises in de
beide blitzpartijen eindigde ook de armageddon in remise. Dat betekende dat
Van Foreest (die met zwart een minuut minder bedenktijd had) de winnaar was.
Time control : 100 minutes for 40 moves followed by 50 minutes for 20 moves,
then 15 minutes for the rest of the game, with a 30-second increment per move from move 1.
Tijdcontrole: 100 minuten voor 40 zetten, gevolgd door 50 minuten voor 20 zetten,
dan 15 minuten voor de rest van de partij, met een toename van 30 seconden per zet vanaf zet 1.
Scores vorig jaar
Masters TPR plaats
1 Xiong, Jeffery x 1 ½ ½ 0 ½ 0 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 6 2714 10 +2
2 Van Foreest, J. 0 x ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 1 1 7 2777 4 +133
3 Carlsen, Magnus ½ ½ x ½ ½ 1 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 8 2818 2 -54
4 Caruana, Fabiano ½ ½ ½ x 1 ½ 1 1 1 1 ½ ½ 1 1 10 2945 1 +123
5 Anand, Viswanat. 1 ½ ½ 0 x ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 6½ 2739 7 -19
6 Vitiugov, Nikita ½ 0 0 ½ ½ x ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 5 2653 12 -94
7 Firouzja, Alire. 1 ½ 0 0 0 ½ x 1 ½ 1 0 1 ½ ½ 6½ 2742 9 +19
8 Kovalev, Vladis. 1 ½ 0 0 ½ ½ 0 x ½ 0 ½ 0 ½ 0 4 2606 14 -54
9 Duda, Jan-Krzys. ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ x ½ ½ ½ 1 ½ 6½ 2739 8 -10
10 Artemiev, V. 0 1 ½ 0 ½ 1 0 1 ½ x ½ ½ ½ 0 6 2712 11 -19
11 So, Wesley ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ x ½ ½ ½ 7½ 2796 3 +31
12 Giri, Anish ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ x ½ ½ 6½ 2739 6 -29
13 Yu, Yangyi ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ x 0 4½ 2632 13 -94
14 Dubov, Daniil ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 x 7 2774 5 +91
Scores vorig jaar:
Challengers TPR plaats
1 Saduakassova, D. x ½ ½ 0 0 0 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 3 2397 14 -122
2 Anton Guijarro ½ x 1 ½ ½ ½ 1 1 1 1 0 ½ ½ ½ 8½ 2705 1 +11
3 Smeets, Jan ½ 0 x ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 6 2574 10 -11
4 Ganguly, Surya 1 ½ ½ x ½ ½ ½ ½ 0 1 1 ½ ½ ½ 7½ 2656 5 +20
5 L'Ami, Erwin 1 ½ ½ ½ x ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 8 2689 4 +83
6 Keymer, Vincent 1 ½ 1 ½ ½ x ½ 1 0 ½ ½ ½ 0 ½ 7 2602 6 +110
7 Nihal Sarin 1 0 ½ ½ ½ ½ x ½ ½ ½ 1 0 ½ 1 7 2630 7 +12
8 Grandelius, Nils 1 0 ½ ½ ½ 0 ½ x ½ ½ 1 1 ½ 0 6½ 2596 9 -77
9 Eljanov, Pavel ½ 0 ½ 1 ½ 1 ½ ½ x 1 1 ½ ½ ½ 8 2685 3 +35
10 Smirnov, Anton 1 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 x ½ ½ 0 ½ 4½ 2492 13 -12
11 Warmerdam, Max ½ 1 1 0 ½ ½ 0 0 0 ½ x ½ 0 0 4½ 2500 12 +2
12 Van Foreest, L. 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 0 ½ ½ ½ x 0 ½ 6½ 2608 8 +85
13 Abdusattorov, N. ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 1 x ½ 8 2686 2 +51
14 Mamedov, Rauf ½ ½ 0 ½ 0 ½ 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ x 6 2569 11 -100
Toptienkamp (nine-round qualifiers)
Geen deelnemers
Paringstabel:
1: 1-14 2-13 3-12 4-11 5-10 6-9 7-8
2: 14-8 9-7 10-6 11-5 12-4 13-3 1-2
3: 2-14 3-1 4-13 5-12 6-11 7-10 8-9
4: 14-9 10-8 11-7 12-6 13-5 1-4 2-3
5: 3-14 4-2 5-1 6-13 7-12 8-11 9-10
6: 14-10 11-9 12-8 13-7 1-6 2-5 3-4
7: 4-14 5-3 6-2 7-1 8-13 9-12 10-11
8: 14-11 12-10 13-9 1-8 2-7 3-6 4-5
9: 5-14 6-4 7-3 8-2 9-1 10-13 11-12
10: 14-12 13-11 1-10 2-9 3-8 4-7 5-6
11: 6-14 7-5 8-4 9-3 10-2 11-1 12-13
12: 14-13 1-12 2-11 3-10 4-9 5-8 6-7
13: 7-14 8-6 9-5 10-4 11-3 12-2 13-1
Details
Partijen ... en op Chessgames.com:
URL nog niet bekend
List of chess openings.
Tienkampen
Geen deelnemers
|