Tata Steel Chess 2019

Algemene informatie

Speeldata Het toernooi vindt plaats van vrijdag 11 januari tot en met zondag 27 januari 2019.

Live commentaar ter plaatse
Commentaar start om 14:30 uur.
R1 Zaterdag 12 januari
• Hans Böhm en Ivan Sokolov
R2 Zondag 13 januari
• Hans Böhm en Ivan Sokolov
R3 Maandag 14 januari
• Paul van der Sterren
R4 Dinsdag 15 januari
• Gert Ligterink
R5 Woensdag 16 januari
in Alkmaar
Donderdag 17 januari
rustdag
R6 Vrijdag 18 januari
• Robert Ris
R7 Zaterdag 19 januari
• Hans Böhm
R8 Zondag 20 januari
• Hans Böhm
R9 Maandag 21 januari
rustdag
R9 Dinsdag 22 januari
• Hans Ree
R10 Woensdag 23 januari
in Leiden
Donderdag 24 januari
rustdag
R11 Vrijdag 25 januari
• Genna Sosonko
R12 Zaterdag 26 januari
• Hans Böhm
E13 Zondag 27 januari
• Hans Böhm
Aanvang commentaar dagelijks om 14.30 uur. Op zondag 28 januari begint het commentaar om 13.00 uur.

TAQA Theater De Vest, Canadaplein 2, 1822 KE Alkmaar
Lokhorstkerk in Leiden

Tata Chess Officiële site

Teletekst:

(ex)-VAS'sers bij Tata Chess
tenzij anders aangeven

Alle amateurspelers
Ed Baarslag 2175nine-round 2E
Harrie Boom (SGA) 1599nine-round 5K
Ben Duivenvoorden 1666nine-round 6D
Tom Flesseman 1281weekday 8M
Pim Ghijsen 2126nine-round 2D
Jaap Goudriaan 1588nine-round 6C
Tejo Hagen 1579nine-round 6B
Sierk Kanis 1958nine-round 3D
Peter de Leeuwe 1544weekday 7U
Wesley Ng 1610weekend 6V
Corjan Nota 1869weekday 4A
Khoi Pham 1997nine-round 3J
Tom Prent 1598weekend 5C
Eline Roebers 1918nine-round 3G
Patriek Tromp 2006weekend 3O
Ivan Veselkov geenweekend 9S
Enrico Vroombout 2115nine-round 2B
aanvullingen voorbehouden
Bovenstaand KNSB-ratings

Weekendvierkampen

Vrijdag 11, zaterdag 12 en
zondag 13 januari 2019. 6V Wesley Ng 1610 ½10 tpr 1837 3e 5C Tom Prent 1598 00½ tpr 1598 4e 3O Patriek Tromp 2006 0½½ tpr 1792 ged.3e 9S Ivan Veselkov ---- 111 tpr 1896 1e

Dagvierkampen

Maandag 14 t.e.m. woensdag
16 januari 2019.
7U Peter de Leeuwe 1544 00½ tpr 667 4e
8M Tom Flesseman 1281 0½0 tpr 1103 4e
4A Corjan Nota 1869 0½1 tpr 1946 3e
3D Milan Ramer 1981 11½ tpr 2213 1e

Tienkampen

Vrijdag 18 januari tot en
met zondag 27 januari
2019, vrije dag op
donderdag 24 januari 2019 2E Ed Baarslag 2175 ½1½111110 tpr 2291 1e 5K Harrie Boom (SGA) 1599 ½½½01½010 tpr 1627 5/6e 6D Ben Duivenvoorden 1666 10½001011 tpr 1595 5e 2D Pim Ghijsen 2126 ½0½0½---- tpr 1930 opg. na r5 10e 6C Jaap Goudriaan 1588 ½01001111 tpr 1665 3e 6B Tejo Hagen 1579 ½01½½½0½½ tpr 1556 6/8e 3D Sierk Kanis 1958 11111--=- tpr 2215 opg. na r5 2/4e 3J Khoi Pham 1997 11½=111½1 tpr 2164 1e 3G Eline Roebers 1918 101½10111 tpr 2291 2e 2B Enrico Vroombout 2115 01½1100½½ tpr 2082 4/5e Ed Baarslag, Harrie Boom en Eline Roebers in de achtste ronde gewonnen door afwezigheid van de tegenstander. Jaap Goudriaan en Khoi Pham in de negende ronde gewonnen door afwezigheid van de tegenstander. = : cancelled - : niet gespeeld

Deelnemers

Masters

   Name                Country  Rating Position
GM Carlsen, Magnus         NOR  2835      1
GM Mamedyarov, Shakhriyar  AZE  2817      3
GM Ding, Liren             CHN  2813      4
GM Giri, Anish             NED  2783      5
GM Kramnik, Vladimir       RUS  2777      7
GM Anand, Viswanathan      IND  2773      8
GM Nepomniachtchi, Ian     RUS  2763     13
GM Radjabov, Teimour       AZE  2757     14
GM Duda, Jan-Krzysztof     POL  2738     19
GM Rapport, Richard        HUN  2732     24
GM Shankland, Samuel       USA  2724     29
GM Fedoseev, Vladimir      RUS  2719     31
GM Vidit, Santosh Gujrathi IND  2701     43
GM Van Foreest, Jorden     NED  2614    189



Allen GM's
Gemiddelde rating: 2753
Categorie: 21
FIDE-ratings van december 2018

Challengers

GM Korobov, Anton       UKR  2699 (25-06-1985)
GM Kovalev, Vladislav   BLR  2687 (06-01-1994)
GM Maghsoodloo, Parham  IRI  2679 (12-08-2000)
GM Bareev, Evgeny       CAN  2650 (21-11-1966)
GM L'Ami, Erwin         NED  2643 (05-04-1985)
GM Gledura, Benjamin    HUN  2615 (04-07-1999)
GM Chigaev, Maksim      RUS  2604 (07-11-1996)
GM Esipenko, Andrey     RUS  2584 (22-03-2002)
GM Praggnanandhaa R     IND  2539 (10-08-2005)
GM Van Foreest, Lucas   NED  2502 (03-03-2001)
IM Keymer, Vincent      GER  2500 (15-11-2004)
IM Paehtz, Elisabeth    GER  2477 (08-01-1985)
IM Saduakassova, Dinara KAZ  2472 (31-10-1996)
IM Kuipers, Stefan      NED  2470 (??-??-1990)

IRI = Iran
BLR = Wit-Rusland

Gemiddelde rating: 2580
Categorie: 14
FIDE-ratings van januari 2019



Schakers wereldwijd

Stand en partijen grootmeestergroepen

Masters                                                   TPR plaats
 1 Ding L           2813 x ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½  7½ 2805  4
 2 Vidit S G        2695 ½ x 1 ½ ½ 0 ½ 0 1 1 ½ ½ ½ ½  7  2787  6
 3 Van Foreest J    2612 0 0 x 1 0 ½ ½ 1 0 ½ 0 0 1 0  4½ 2654 13
 4 Fedosejev V      2724 ½ ½ 0 x 1 1 0 0 0 ½ ½ ½ 0 ½  5  2668 11
 5 Shankland S      2725 0 ½ 1 0 x ½ 0 1 1 ½ ½ ½ ½ ½  6½ 2755  8
 6 Radjabov T       2757 ½ 1 ½ 0 ½ x ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½  6½ 2753  7
 7 Giri A           2783 ½ ½ ½ 1 1 ½ x 0 1 ½ 1 ½ 1 ½  8½ 2861  2
 8 Nepomniachtchi I 2763 ½ 1 0 1 0 ½ 1 x 1 ½ ½ ½ ½ ½  7½ 2809  3
 9 Kramnik V        2777 ½ 0 1 1 0 ½ 0 0 x ½ ½ 0 0 ½  4½ 2641 14
10 Mamedjarov S     2817 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ x ½ 0 ½ 0  5  2661 12
11 Rapport R        2731 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ x ½ 1 0  6½ 2755  9
12 Anand V          2773 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ x ½ 0  7½ 2809  5
13 Duda J-K         2738 ½ ½ 0 1 ½ ½ 0 ½ 1 ½ 0 ½ x 0  5½ 2697 10
14 Carlsen M        2835 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 x  9  2888  1

Challengers                                               TPR plaats
 1 Maghsoodloo P    2679 x 1 1 ½ ½ 0 ½ ½ 1 1 0 ½ ½ 0  7  2601  8 
 2 Paehts E         2477 0 x ½ ½ ½ 0 0 0 ½ ½ 0 0 ½ ½  3½ 2413 13
 3 Kuipers S        2470 0 ½ x ½ 0 0 1 ½ ½ 0 0 0 0 0  3  2378 14
 4 Esipenko A       2584 ½ ½ ½ x 1 ½ 1 ½ 1 0 ½ ½ 1 1  8½ 2690  2
 5 Praggnanandhaa R 2539 ½ ½ 1 0 x 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½  5  2496 11
 6 Chigaev M        2604 1 1 1 ½ 1 x ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ ½  8½ 2688  4
 7 van Foreest L    2502 ½ 1 0 0 ½ ½ x ½ ½ 1 0 ½ ½ ½  6  2557  9
 8 Gledura B        2615 ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ x ½ ½ 0 1 1 ½  8½ 2687  3
 9 Saduakassova D   2472 0 ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ x 0 0 ½ 0 ½  3½ 2413 12
10 Bareev E         2650 0 ½ 1 1 1 ½ 0 ½ 1 x ½ 0 ½ ½  7  2604  7
11 Kovalev V        2687 1 1 1 ½ ½ ½ 1 1 1 ½ x ½ 1 ½ 10  2783  1
12 l'Ami E          2643 ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ x ½ ½  7½ 2632  6
13 Keymer V         2500 ½ ½ 1 0 ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 ½ x 0  5½ 2529 10
14 Korobov A        2699 1 ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 x  7½ 2628  5

Toptienkamp                                               TPR plaats
 1 Warmerdam, Max      IM  NED 2440 x 1 1 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½  7  2625  1 
 2 Kosakowski, Jakub   IM  POL 2404 0 x ½ 0 0 0 1 1 ½ ½  3½ 2262  7
 3 Beukema, Stefan     IM  BEL 2414 0 ½ x 0 1 0 0 0 ½ 0  2  2218 10
 4 Mamedjarova, Zeinab WGM AZE 2311 0 1 1 x 0 0 0 0 ½ ½  3  2294  9
 5 Beerdsen, Thomas    IM  NED 2484 ½ 1 0 1 x ½ 1 ½ ½ ½  5½ 2480  3
 6 Vrolijk, Liam       IM  NED 2433 0 1 1 1 ½ x 1 ½ ½ ½  6  2530  2 
 7 Martens, Martin     IM  NED 2382 ½ 0 1 1 0 0 x 0 ½ 0  3  2218  8 
 8 Kevlishvili, Robby  IM  NED 2453 0 0 1 1 ½ ½ 1 x ½ 1  5½ 2544  4
 9 Rapport, Jovana     WGM SRB 2375 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ x ½  4½ 2412  6
10 Brink, Barry        FM  NED 2395 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 0 ½ x  5  2454  5

Rapport = Vojinovic

Paringstabel:
 1:  1-14  2-13  3-12  4-11  5-10  6-9   7-8
 2: 14-8   9-7  10-6  11-5  12-4  13-3   1-2
 3:  2-14  3-1   4-13  5-12  6-11  7-10  8-9
 4: 14-9  10-8  11-7  12-6  13-5   1-4   2-3
 5:  3-14  4-2   5-1   6-13  7-12  8-11  9-10
 6: 14-10 11-9  12-8  13-7   1-6   2-5   3-4
 7:  4-14  5-3   6-2   7-1   8-13  9-12 10-11
 8: 14-11 12-10 13-9   1-8   2-7   3-6   4-5
 9:  5-14  6-4   7-3   8-2   9-1  10-13 11-12
10: 14-12 13-11  1-10  2-9   3-8   4-7   5-6
11:  6-14  7-5   8-4   9-3  10-2  11-1  12-13
12: 14-13  1-12  2-11  3-10  4-9   5-8   6-7
13:  7-14  8-6   9-5  10-4  11-3  12-2  13-1

Details Partijen lokaal en op Chessgames.com: Masters en Challengers .
List of chess openings.

laatst gewijzigd zaterdag 26 januari 2019